Jutun lähetti kolmonen täälläkin , Elokuun 3, 2009 kello: 13:48:01
Re: Kiitos SAGI!!Vastineena juttuun: Re: Kiitos SAGI!!, jonka kirjoitti: Kariluotoska , Elokuun 3, 2009 kello: 11:11:39:
Kariluotoska kirjoitti:
» Pitäisköhän järkätä tuollainen viiden startin cup missä väki vähenee etenevästi, meille jotka ei karsintoihin mennä tuon uuden säännön jälkeen? Saisi harjoitella sitä ison kisan asennetta ja voisi joukkueeseen oikeasti haluavat pitää kisansa keskenään. Tuohon pitäisi vaan hommata sellainen palkinto, että motivaatio olisi tapissaan. Ei siitä muuten olis apua harjoituksena. Mistähän sen sponssin löytäisi... Toisaalta, jos ei osakisoista saisi kuin pisteitä ja kaikki palkintorahat voisi käyttää kolmen ekan palkkaamiseen kertaalleen, ei kai tuon niin mahdoton olis? Siel olis vielä juhannuksen jälkeinen viikonloppu täys tyhjää, se olis mukavasti SM:ien, AVO-SM:n ja karsintojen välissä ;-) Ei ku nikkaroimaan.
Tuossahan voisi ihan todella olla keino nostattaa motivaatiota. Maksat viidestä kisasta, mutta osallistut vain kahteen jos törppöilet radalla ;D
Voisi tehdä ainakin meikäläisen kisapäälle hyvää katsoa kun ne rahat katoaa oman töppäilyn takia hukkateille.