Teille täydellisille ihmisille


[ Vastineet / Follow Ups ] [ Agilitysivujen juttupalsta / The message board of the Agility pages ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]

Jutun lähetti Hyvä vai paha? , Kesäkuun 23, 2009 kello: 15:30:19
----------------------------------------------------------------------

Teille täydellisille ihmisille

Vastineena juttuun: Re: epäurheilijamainen käytös, jonka kirjoitti: Kati , Kesäkuun 23, 2009 kello: 15:14:04:

Kati kirjoitti:
» Ei näin! kirjoitti:
» » Yleisö kirjoitti:
» » » nainen ja bc
» » » muulloinkin kurittanut koiraansa
» » » tökerömpi vielä tuomarille ja yleisölle, kuulin

» » »
» » » Voi pyhä sylvi miten nämä jutut muuttuvat! Itse olin yleisössä, näin että nostaa käden ja sanoo "ei nyt, myöhemmin". Ymmärsi varmaan että tulee sanomista mutta parempi jutella kun on rauhoittunut, niin kuin tekivätkin.
» » » Millähän tavalla hän on nyt vielä yleisöllekin ollut tökerö???

» »
» » Jututhan muuttuvat kyllä, mutta mielestäni jos tuomari juoksee perässä ja pyytää pysähtymään/irrottamaan otteensa koirasta niin kisaajalla ei ole minkäänlaista oikeutta nostella tuomarille kättä ja sanoa tyyliin: "joo tuun jutteleen myöhemmin jahka kerkiän kun mulla on tässä nyt vähän hommat kesken." Ihan naurettavaa!
» » Olivat ne kisaajan sanat olleet millaisia tahansa niin minusta tuollainen on vain ja ainoastaan ylimielisen yli-ihmisen käytöstä. Eikä tällaista ihmistä voi millään lailla puolustella.

» Olen ihan samaa mieltä. Sitä varten ne tuomarit siellä on että niitä kuunnellaan, sääntöjä noudatetaan ja tehdään miten neuvotaan. Tuomari sanoo aina että jos hylky tulee voi radan suorittaa kilpailunomaisesti loppuun,onko tämä kilpailunomaisesti kun poskista koira viskataan autoon ja mitä satikutia siellä vielä?Näkikö kukaan veikö se muija vaan koiransa autoon vai jäikö sinne vielä mahdollisesti kurmottamaan lisää?Eikö kukaan muu mennyt perään kun tuomari?

Muija ei viskonut koiraa autoon vaan laittoi sen hihnan jotta ei lähde takaisin radalle, ja lähti todennäköisesti jäähdyttelemään koiraansa.
Huonosti ja väärin oli toimittu, kyllä.

Mutta kyllä monen käyttäytyminen täällä palstalla on ihan sairasta. Ihmiset saavat mielettömät kiksit, kun pääsevät nostattamaan itseään mokoman muijan yläpuolelle.
Keksitään, lisätään ja oletetaan vaikka mitä, tämä sitten kirjoitetaan nettiin ja kerrotaan kavereille! Sitten taas kiihkoillaan ja ollaan niin hyviä hetken, koska MEHÄN ei ikinä ikinä tehdä virheitä.
Kyllä varmaan on ihanaa olla niin hyvä ihminen että voi huoletta mollata toista joka ihan varmasti katuu kovasti.
Ensi kerralla kun tukistat tai rähjäät lapsellesi/koirallesi, heität roskan maahan, puhut kaveristasi pahaa selän takana tms. Mieti hetken, miltä tuntuis kun joku saisi tietää ja lynkkais sinut täällä!!
Ai niin, tehän ette IKINÄ tee mitään väärin, sorry.


----------------------------------------------------------------------

Vastineet / Follow Ups:





[ Vastineet / Follow Ups ] [ Agilitysivujen juttupalsta / The message board of the Agility pages ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]