Jutun lähetti marsu , Lokakuun 2, 2008 kello: 11:16:13
Re: MM-kisa-RISUTVastineena juttuun: Re: MM-kisa-RISUT, jonka kirjoitti: marja tikka , Lokakuun 1, 2008 kello: 12:53:53:
marja tikka kirjoitti:
» Ruokahuolto todellakin petti näissä kisoissa tuolla katsojien puolella ainakin. Olisi kannattanut hiukan satsata siihenkin puoleen, jotta olisi ollut tarjolla hiukan monipuolisempaa safkaa ja ilman mahdottomia jonoja. No olihan siellä Mäkkäri jonkun matkan päässä, jossa oli hauska jonottaa. Omat eväät ok!
Tämähän nyt on yksin ja ainoastaan Jäähallin ominaisuus. Ehkä agilityväellä on ruoan tasoon paremmat odotukset kuin jääkiekkokansalla? Tuonne ei sääntöjen mukaan ole mahdollista tuoda mitään omia kojuja, vaan ruokamyynti on yksinoikeudella noilla firmoilla, keitä siellä kiinteästi toimii. Myös kisaajat ja työntekijät olivat jäähallin antimien armoilla.