Jutun lähetti ikuinen aihe , Syyskuun 13, 2008 kello: 16:51:31
Re: No huhhuh!!!Vastineena juttuun: Re: No huhhuh!!!, jonka kirjoitti: No huh huh itsellesi! , Syyskuun 12, 2008 kello: 18:16:10:
No huh huh itsellesi! kirjoitti:
» Bortsut lajin tulevaisuus kirjoitti:
» » Onhan se oikeasti hiukan puuduttavaa, takana on ne ajat jolloin rotukirjo oli suurempi.» » Toisaalta ymmärrettävää, bc:sta löytyy suurella varmuudella hyviä, toimivia agilitykoiria, ehkä jopa suuremmalla varmuudella kuin monesta muusta rodusta ;) Itsekin bc:n hankkineena voin sanoa, että agilityn lisäksi oma yksilöni on kaikessa (masentavan)helppo ja lahjakas ja kotona huomaamaton. Onneksi nyt kaikki yksilöt ei ole samanlaisia.
» » Hyvä puoli tuossa määrässä on se, että samahan se olisi formuloissakin kun radalla olisi pelkästään verrareita ja maklaareneita. Ei ainakaan olisi sitä ongelmaa ja pähkäystä, kun "lahjakkaalla" ohjaajalla homma kaatuu siihen kun kampe ei kulje yhtä lujaa kuin vastustajilla. Tietenkin bortsuissakin on yksilöllisiä eroja, mutta näin yleistyksenä.. Ja jos joku voittaa ja menestyy sillä "sauberilla" (ei bc:lla), niin sehän on vain entistä upeampaa.
» Sekös koirasta hyvän tekee että se on kotona huomaamaton. Tai miksei jos vertaus on autoihin, onhan nekin kotona huomaamattomia, tallissa hiiren hiljaa!Mistä ihmiset puhuis jos ei olis bortsuja:-D