Jutun lähetti Tarja , Joulukuun 30, 2006 time: 19:06:29
Re: SYNTTÄRIONNEAVastineena juttuun: Re: SYNTTÄRIONNEA, jonka kirjoitti: Siru , Joulukuun 30, 2006 time: 18:16:28:
Heh, kaikkien kannalta on parempi ettei webin kautta kuulu äänet... enkä tarkoita pentuja, vaan näitä omia hölinöitäni, puhumattakaan Tommin jorinoista.
Tommi tosiaan hieman fiksaili kuvaa ja sininen aluslakana on myös paljon parempi kuin vaaleat. Kakarat on myös kasvaneet niin että niitä on nyt helpompi seurata kameran kautta. Hirvittävän iso muutos heti kun ne avasivat silmänsä, ne tosiaan näyttävät koiranpennuilta. Nyt näkyy jo selvästi eroa turkeissa; osalla on suorempi ja osalla kiharampi turkki. Aika möngertäjiä koko sakki.
Sa-tiainen on tosiaan joutunut kärsimään alakerrassa polskien kanssa, kun Puubsoni on vedellyt herkkuja ja nautiskellut paijailuista yläkerrassa. Onneksi Marika otti tänään nuorenmiehen metsälenkille ja yökylään. Kiitos Marika!
Katselin Pimpulaattorin joulukorttikuvasta, että neiti olisi pienentynyt huimasti!