Jutun lähetti kisaaja , Joulukuun 31, 2015 kello: 11:36:21
Re: Tuomarin jääviysVastineena juttuun: Re: Tuomarin jääviys, jonka kirjoitti: Eulaalia , Joulukuun 31, 2015 kello: 11:07:10:
Eulaalia kirjoitti:
» Kyl tää on taas tätä...» Milloin räävitään sitä, et kun muut kisaajat näkee toisten kisasuoritukset ja saa siitä vihiä omaan suoritukseensa... milloin tuomarin jääviyttä, jolla ei välttämättä ole mitään merkitystä. Tuttuhan - etenkin kasvattaja - voi olla vaativampi ja tiukempi kasvateilleen, et nollat PITÄÄ ANSAITA.
» Huoh.... koska noiden turhanpäiväsyyksien ruotiminen loppuu ja alettais keskittyä olennaiseen.
Pikku vinkki:
Tuomarin pitää olla TASAPUOLINEN, eli ei saa yhtäkään kisaajaa poikkeavasti, ei edes "kasvattiaan vaativammin ja tiukemmin".Hyävä uutta vuotta itse kullekin!
Yritetään jokainen osaltamme noudattaa sääntöjä kaikin puolin, niin kisaaminen pysyy tasapuolisena ja koirille turvallisena!