Re: mitä tarkoittaa KESK


[ Vastineet / Follow Ups ] [ Agilitysivujen juttupalsta / The message board of the Agility pages ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]

Jutun lähetti no niin , Toukokuun 21, 2015 kello: 08:08:42
----------------------------------------------------------------------

Re: mitä tarkoittaa KESK

Vastineena juttuun: Re: mitä tarkoittaa KESK, jonka kirjoitti: alkup , Toukokuun 20, 2015 kello: 16:14:44:

näppäilyvirheestä oli kyse :)

Tuo KESK merkintä tarkoittaa keskeytystä radalla tuomarin pyynnöstä ja on kohdallasi silkka erehdys. Tuloslaskennassa on käytetty funktionäppäimiä, kun on merkitty HYL-tuloksia ja mitä ilmeisimmin painettu erehdyksessä väärää nappia. F9=HYL ja F11 KESK.


alkup kirjoitti:
» olen nyt kysynyt järjestävältä seuralta sekä sagista, muttei ole kummastakaan mitään vastattu


» Anu kirjoitti:
» » keskeyttänyt kirjoitti:
» » » Minulle on merkitty kerran KESK kun koira alkoi ontua kesken radan. Oli kolhaissut hieman varvastaan esteeseen, mistä ei kuitenkaan aiheutunut mitään sen isompaa harmia ja päästiin jo seuraavalle radalle. Keskeytin radan kyllä ihan itse enkä tuomarin käskystä.

» » » Sikäli olisi ollut kivempi, että tuloksiin olisi merkitty se HYL eikä KESK, nyt kun tuon voi tosiaan tulkita niin, että tuomari "heitti ulos". Mutta eipä se nyt niin iso juttu ole. Itse tiedän, miten homma meni, eikä ketään loppupeleissä edes kiinnosta.

» » Mulle taas on käynyt joskus päinvastoin. Koira kolaroi jollain esteellä ja tuomari kävi erikseen sanomassa, että laitetaan tuloksiin KESK. Silti siellä oli HYL. Eipä tuolla nyt mitään merkitystä ole.




----------------------------------------------------------------------

Vastineet / Follow Ups:





[ Vastineet / Follow Ups ] [ Agilitysivujen juttupalsta / The message board of the Agility pages ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]