Re: SAGI estää kommentoinnin!


[ Vastineet / Follow Ups ] [ Agilitysivujen juttupalsta / The message board of the Agility pages ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]

Jutun lähetti Marko Kaminen , Maaliskuun 26, 2015 kello: 23:02:16
----------------------------------------------------------------------

Re: SAGI estää kommentoinnin!

Vastineena juttuun: Re: SAGI estää kommentoinnin!, jonka kirjoitti: jssssss , Maaliskuun 26, 2015 kello: 21:47:14:

Minusta SAGIn tarjouspyyntö on ihan normaalia toimintaa. Tarjouspyyntösanana tässä kohtaa ei ehkä ole oikea, mutta ymmärrän kyllä mitä tässä haetaan.

SAGI haluaa valokuvia oman lajinsa toiminnasta ja arkistoida niitä sekä käyttää kuvia PR työhön.

Ei tässä ketään ole haluttu loukata ammattikuvaajia tai muitakaan kuvaajaharrastajia.

Valokuvaukseen liittyy myös työnlaatu ja osaaminen agilitykuvien otamiseen, joka on erittäin haastavaa.

SAGI toimii pääasiassa talkootyöllä ja tämäntyyppistä toimintaa ei todennäköisesti haluat ostaa, koska siitä saatu hyöty ei ole riittävän suuri.

Tässä SAGIn valokuvaajan etsinnässä harastajakuvaaja joka haluaisi tehdä jopa ammattimaisesti voisi kartuttaa kokemusta ja saada siitä harrasrtukselleen/ammatilleen lisäpotkua.

Ei kaikkeen tarvitse reagoida negatiivisesti vaan tässä SAGIn tarjouspyynnössä jollekin valokuvaajalle luodaan hieno mahdollisuus oppia uutta ja nostaa omaa valokuvaharrastustaan/ammattiaan uudelle tasolle.

Nykyään kaikki yritykset työllistää ilmaisia henkilöitä yrityksissään. Tämä ei ole mitenkään poikkeavaa toimintaa.

Toivottavasti SAGI saa hyvän kuvaajan ja voimme nauttia loistavista kuvista vaikkapa Liiton lehdessä ja Facessa.

Terv. Marko Kaminen


----------------------------------------------------------------------

Vastineet / Follow Ups:





[ Vastineet / Follow Ups ] [ Agilitysivujen juttupalsta / The message board of the Agility pages ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]