Jutun lähetti Kepit , Helmikuun 19, 2015 kello: 10:14:55
Re: Mistä kepit?Vastineena juttuun: Re: Mistä kepit?, jonka kirjoitti: Jari Lukkarinen , Helmikuun 18, 2015 kello: 15:28:02:
Meillä seurassa tiedän menneen ainakin kaksi keppiä rikki keppien alareunasta. Toinen meni virallisissa kisoissa (ulkokisat) ja toinen ilmeisemmin treeneissä. Nyt näytti siltä, että ne on pätkästy hieman lyhyemmäksi muista kepeistä, eli leikattu se rikkimennyt osuus pois. Pehmeältä muovilta ne tuntuu. Eli en usko että samaa materiaalia, kuin aurauskepit
Jari Lukkarinen kirjoitti:
» Mistähän aineesta nuo kepit on tehty, jos ne poikki saa, ei kai sentään sähköasennukseen käytettävästä asennusputkesta, josta katketessaan tulee vaarallisen terävä sälö ?
» Omassa pujottelussa kepit ovat joko 32 mm pp-putkea tai pvc-putkea, jota ei normaalikäytössä poikki saa -taipuu ja joustaa kyllä.» Taivutustesti
» http://www.tiltu.net/agi/taivutustesti_pvc/large/0001.jpg»
» Poikki kirjoitti:
» » Meillä ainakin seurakäytössä napsuu noi muoviset poikki.
» » Kotikäytössä tai vähemmällä käytöllä voivat varmaan kestää.» » suosittelisin kirjoitti:
» » » Etsijä kirjoitti:
» » » » Osaisiko kukaan vinkata mistä tilata muoviset kepit? En halua maahan painettavia keppejä, vaan ihan metallirungolla, mutta niin, että itse keppiosa olisi muovia, eikä puuta.» » » » Täytyykö tilata ulkomailta? Jos, niin mitä suosittelet?
» » » http://www.dogantti.fi/tuotteet.html?id=1/4
» » » noi on olleet todella hyvät.