Jutun lähetti TRa , Kesäkuun 27, 2014 kello: 11:19:22
Re: Joukkuekisan säännöistä tarkemminVastineena juttuun: Re: Joukkuekisan säännöistä tarkemmin, jonka kirjoitti: Timo Teileri , Kesäkuun 26, 2014 kello: 22:28:54:
Timo Teileri kirjoitti:
» Olisi hienoa, jos ehditte vaikka lauantaina otta pikku palaverin ja sopia yhteisistä toimintatavoista näiden hankalasti tuomittavien suhteen, niin meillä heikommin osaavillakin olisi hyvä luottamus teihin :)» nimim. muistan, kun koira juoksi suoran putken päällä koko matkan Vöyrillä v 2008 tms - olisiko pitänyt pistää se tekemään putki uudelleen ?
Heh, nää on just niitä, kun yrittää miettiä etukäteen, mitä saattaa tapahtua ja toimintaohjeet itselleen ja jos palaveria pidetään yhteisesti. Siten kuitenkin tulee jotakin, mitä ei ikinä osannut arvatakaan ;) Tai no mitäs tämä, harva se kisa koirat suorittaa putken omalla tavallaan juoksemalla sen päältä :) No jaa, ite varmaan vetäisin tämän samaan kategoriaan kun hypyn suorittaminen väärin päin, putken suorittaminen väärästä päästä, ei vaatisi korjausta, mutta on se sen 10 vp sitten. Meniskö tulkinta ihan väärin? Ei kai siitä kuitenkaan voisi pelkällä kiellolla selvitä vaikka sen korjaisikin..
Juu, pidetään pipot ihan löysällä :)
--
- TRa