Jutun lähetti TRa , Kesäkuun 25, 2014 kello: 18:57:42
Re: Joukkuekisan säännöistä tarkemminVastineena juttuun: Re: Joukkuekisan säännöistä tarkemmin, jonka kirjoitti: Ville L , Kesäkuun 25, 2014 kello: 16:27:26:
Ville L kirjoitti:
» Koska tuomarilla on valta tulkita asioita, niin pitäisikö sitten tulkita niin, että mikäli esteen ohitus on tietoinen/tahallinen (esim. kepit) niin sitten siitä tulee 3 x kielto ja hylly = 25 sekkaa ekstraa. Ja mikäli epähuomiossa jää hyppy tekemättä niin selviää kiellolla ja hyllyllä = 15 sekkaa ylimääräistä.» Näitä pitää kyllä miettiä, että on ainakin itse selvillä millaisella tyylillä sitä tuomaroi :D
Jep, tärkeintä kuitenkin, että tulee samat vitoset ja kympit kaikille samanlaisista virheistä. Kannattaa tosiaan yrittää etukäteen miettiä kaikki tilanteet mitä voi eteen tulla ja siltikin aina tulee agirodun tyyliin jotain yllättävää :)
--
- TRa