Jutun lähetti altis , Toukokuun 6, 2003 kello 12:37:24
Re: OsallistumismaksuistaVastineena juttuun: Re: Osallistumismaksuista, jonka kirjoitti: Sanna , Toukokuun 6, 2003 kello 09:06:08:
Sanna kirjoitti:
» Liisa I kirjoitti:
» » Joillekin tuntuu olevan mahdotonta maksaa kisojen osallistumismaksu viimeiseen ilmoittautumispäivään mennessä.» Ehkä sitä pitäis ruveta tiukkikseksi niitten tiettyjen henkilöiden kohdalla, jotka aina toistaa saman kuvion??
»Juuri niin, lukuisia kisoja ilmoittautumisasioita hoitaneena voi sanoa, että kyllä ne on aina ne samat naamat, jotka hoitavat maksut sääntöjenvastaisesti. Tietysti itseään kai sitä olisi syytettävä, että ei vain laita ilmottautumista bumerangina takaisin vaan hyväksyy mukaan.
Kaikkein tökeröintä on, jos maksusta ei ole sovittu mitään eikä ilmoittautumiskirjeessä ole mitään mainintaa/viestiä asiasta.
Mielestäni seurat voisivat valistaa jäseniään tyyliin: MEIDÄN porukasta ei sitten kukaan toimi näin ja aiheuta siten seuralle huonoa mainosta... tämäkin on yksi seuran imagoon vaikuttava seikka!
Kyllä se vain jää mieleen, missä seurassa kisaajat on säntilllisiä ja missä eivät ja haluamattakin tulee ehkä negatiivisia mielikuvia.