Re: A-esteen korkeus


[ Vastineet / Follow Ups ] [ Agilitysivujen juttupalsta / The message board of the Agility pages ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]

Jutun lähetti Sanna , Kesäkuun 27, 2006 kello: 13:49:48
----------------------------------------------------------------------

Re: A-esteen korkeus

Vastineena juttuun: Re: A-esteen korkeus, jonka kirjoitti: A Kura , Kesäkuun 27, 2006 kello: 13:14:59:

A Kura kirjoitti:
» Ei vielä hyväksytty kirjoitti:
» » Kävinpä mielenkiinnosta kurkkaamassa FCI:n sivuilla ja A:n muutos ei ole vielä tullut sääntöihin. Eli FCI:n hallitushan ensin hyväksyy sen, sen jälkeen se käsitellään Suomen Kennelliitossa ja sen hyväksynnän jälkeen astuu voimaan myös Suomessa.

» » Ei siis vielä säännöissä. Tosin esityksessäkin sanotaan, että astuu voimaan aikaisintaan 1.5.2007.


» Uusista sääntömuutoksista on tullut tietoja FCI:stä ja myös kuulunut kaikuja sieltä sun täältä, joten tämäkään asia ei liene enää valtionsalaisuus. Syyllistyn siis nyt etukäteistiedottamiseen oli virallisen tahon, sorry! = )
» Säännöthän päivitetään tietty yhdellä kertaa vasta, kun kaikki mahdolliset muutokset on tehty ja vahvistettu.

» FCI on hyväksynyt A-esteen muutoksen: sääntöpäivitysten yhteydessä kaikille säkäluokille on tulossa sama korkeus, 170 cm, eli nykyinen mini/medikorkeus.
» Muutos tulee Suomessa voimaan kaikkien byrokratian kiemuroiden jälkeen, ilmeisesti vasta ensi keväänä.

» anne

JEEESSS!!!! Aaltoja aaltoja!

Hyvä juttu!


----------------------------------------------------------------------

Vastineet / Follow Ups:





[ Vastineet / Follow Ups ] [ Agilitysivujen juttupalsta / The message board of the Agility pages ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]