Re: BH


[ Vastineet / Follow Ups ] [ PON-sivujen juttupalsta ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]

Jutun lähetti Majka , Helmikuun 8, 2007 kello: 11:30:09
----------------------------------------------------------------------

Re: BH

Vastineena juttuun: Re: BH, jonka kirjoitti: Sarianna , Helmikuun 7, 2007 kello: 13:55:27:

Jep, ymmärrän hyvin Sariannan pointin.
Mikähän sitten olisi hyvä ratkaisu, laittakaahan tänne ideoitanne!

Pitää tosiaan miettiä, että miten tuota BH-koetta kohtelee, kun se on koiran hallintaa ja tottista testaava koe, eikä sitä "käyttöä" jota käyttö-palkinnolla halutaan palkita, vaikka tottis ja hallinta onkin iso osa myös käyttökokeissa.
Mainittakoon, että BH on meillä Suomessa siis pk-liiton alainen koe joka vaaditaan pk- ja peko-kokeisiin, mutta näin ei ole kaikkialla - esim. joissain keski-Euroopan maissahan BH vaaditaan myös agilitykokeeseen osallistumiseen.

Ehkäpä Anan mainitsema, kaikkien BH-kokeen suorittaneiden koirien huomioiminen vuosittain kevätkokouksessa, olisi ratkaisu? Eli BH:ta ei sidottaisi mihinkään toko/käyttö-PON -kategoriaan vaan erikseen mainittaisiin ja jotenkin huomioitaisiin BH-kokeen suorittaneet koirakot. Miltäs tämä muitten mielestä kuulostaisi?

Majka


----------------------------------------------------------------------

Vastineet / Follow Ups:





[ Vastineet / Follow Ups ] [ PON-sivujen juttupalsta ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]