Jutun lähetti Klagin henki , Kesäkuun 17, 2008 kello: 17:24:11
Re: KLAG heinäkuussaVastineena juttuun: KLAG heinäkuussa, jonka kirjoitti: Mini1 , Kesäkuun 17, 2008 kello: 13:41:39:
Hui kauhistus, vai että startit tuohon malliin!! Tuohan oli tavallista vielä muutama vuosi sitten, eli että kisoihin kului koko päivä! Mihin kesällä on kiire? Valoisat yöt ja yleensä hyvä ilma; merenranta kisapaikan vieressä jne jne jne
Juuri tuo onkin KLAGISSA niin hyvä asia. Leppoisa kesätunnelma, kunnon kisat ja mukavat ihmiset. Ei siis kannata lähteä kisoihin, jos ajatuksena on kisata kisat alta pois ja lähteä muutaman tunnin viiveellä kotimatkalle. KLAGiin siis tullaan viihtymään, olemaan ja kisaamaan koiran ja muiden saman henkisten kanssa.
Ja en sitten ole järjestävän seuran jäsen, vaan muuten vaan aina KLAGissa viihtyvä kisaaja. Tänä vuonna on vieläpä KLAGin 10-vuotis -juhlavuosi, joten meno on varmaan sen mukaista!