Re: PK-oikeudet


[ Vastineet / Follow Ups ] [ PON-sivujen juttupalsta ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]

Jutun lähetti Milla & Kaapo , Lokakuun 13, 2006 kello: 19:02:51
----------------------------------------------------------------------

Re: PK-oikeudet

Vastineena juttuun: Re: PK-oikeudet, jonka kirjoitti: Sarianna , Lokakuun 13, 2006 kello: 17:38:11:

Moi!

Itse myös järkytyin aika lailla että oikeudet lähtee. Ensimmäiseksi tuli mieleen että mitä haittaa siitä kenellekkään on että rodulla on oikeudet,vaikka kisaajia ei välttämättä aktiivisesti olekaan?

Mua kiinnostaa noi pk-lajit jonkun verran,siis itse työosuudet, tottisosuudet ei ole oikein mun makuun. Rauniot ja jälki on joskus käynyt mielessä,mutta täällä ryhmät koulutusryhmät täynnä,eli haaveet pk-jutuista on hetkellisesti haudattu,enkä usko että kisaamaan aletaan koskaan (valitan), meillä kun lajit näyttävät olevan näyttelyt, "normaali"toko, tulevaisuudessa agility ja flyball silloin tällöin.

Mutta bh-kokeeseen mennään, ensi vuoden kesällä aikaisintaan. Me kun asutaamn täysin mettässä niin kaupunkiosuuksilla tulee ongelmia olemaan. Tarvii tsiigailla jos täälläpäin tulee noita bh-koe valmennuksia.

-Milla


----------------------------------------------------------------------

Vastineet / Follow Ups:





[ Vastineet / Follow Ups ] [ PON-sivujen juttupalsta ] [ Vain aloitusotsikot / only starting Subjects ] [ FAQ ]