Re: Hiljaista on...


[ Vastineet / Follow Ups ] [ PON-sivujen juttupalsta ] [ Vain aloitusotsikot ] [ FAQ ]

Jutun lähetti Pia , Marraskuun 1, 2005 kello 15:51:23
----------------------------------------------------------------------

Re: Hiljaista on...

Vastineena juttuun: Hiljaista on..., jonka kirjoitti: Eeva & karvattomat karvareuhkat , Marraskuun 1, 2005 kello 15:24:45:

No niitähän löytyy vaikka kuinka paljon. Tässä yksi näin alkuun:

Mietin jossain vaiheessa sellasen söpön koirankopin rakentamista meidän Sessalle. Vaikkakin pihamme ei varsinaisesti ole aidattu, eikä Sessa siellä yksin kauheasti viihdy. Jouduin toteamaan, että ihan turhaa hommaa olisi rakentaminen.

Sillä jos jompikumpi meistä tekee pihalla jotain, eikä ole niin sanotusti aikaa koiralle siinä samalla, menee Sessa seisomaan toisen automme peräkontin eteen, sanoakseen "avatkaa koppini". Siellä se sitten tyytyväisenä makoilee. Eli miksi rakentaa koirankoppia? ;-)

Rakastaa muuten autoilua ihan älyttömästi muutenkin. Ei meinaa auton imuroimisesta ja siivoomisesta tulla mitään kun Sessa haluaa myös "osallistua"
aina.

Pia & Sessa



----------------------------------------------------------------------

Vastineet / Follow Ups:





[ Vastineet / Follow Ups ] [ PON-sivujen juttupalsta ] [ Vain aloitusotsikot ] [ FAQ ]