Jutun lähetti Marika T. , Marraskuun 20, 2003 kello 07:43:42
Re: V-03 näyttelyVastineena juttuun: Re: V-03 näyttely, jonka kirjoitti: Kirsi , Marraskuun 19, 2003 kello 22:06:27:
Joo olihan ikävä juttu, me jäädään sitten osan kanssa kotiin tänä vuonna. Käytiin jo tossa kesällä hakemassa Rainerilta tyydyttävät huonojen luonteiden vuoksi, joten enpä viitsi tulla Messariin kolmosia hakemaan. En voi meinaan edelleenkään mennä takuuseen, etteikö koiramme vähän kehässä väistäisi!
Ikävää, kovasti olisimme mielellämme tulleet vähän vieraammalle tuomarille.
Mietin muuten sitäkin, että jos kaikki protestoisivat muutoksia perumalla koiransa, olisiko siitä hyötyä? Tosin en usko, että jengi jättää menemättä Messariin vaikka tekisivät useammankin muutoksen rotumme kohdalla. Ja tämän tietää varmaan myös Kennelliiton porukka. Sitä paitsi, jostain syystä ilmoittautuneita oli tänä vuonna vähän, joten pieni määrä on helppo siirtää.
No tässä vähän purnausta. Kehän laidalla Messarissa kuitenkin nähdään, ja tulee sinne varmaan joku meiltä kehäänkin! terv marika